ZDZ Słupsk Ośrodki regionalne Słupsk
Strona główna  |  mapa strony
pl de uk
Strona główna Edukacja Produkcja Projekty EFS Ośrodki regionalne Fotogalerie Kontakt
 
Ośrodki regionalne:
Produkcja
Słupsk

Zakład Doskonalenia Zawodowego w Słupsku

Data powstania 6.10.1950 rok
Status prawny STOWARZYSZENIE.
Podmiot wpisany do rejestru przedsiębiorstw oraz
rejestru stowarzyszeń pod numerem KRS: 0000016895

 

Jesteśmy jedną z najbardziej wszechstronnych i najstarszych (57 lat) instytucji szkolących regionu Pomorza Środkowego. Propozycje oświatowe Zakładu Doskonalenia Zawodowego są niezwykle różnorodne, dostosowane do zmiennych potrzeb rynku pracy i specyfiki gospodarki regionu. Podstawowe kierunki działalności to: 

 • kształcenie zawodowe młodzieży i dorosłych w systemie kursowym
 • kształcenie zawodowe młodzieży i dorosłych w systemie szkolnym
 • praktyczne nauczanie zawodu w warsztatach szkoleniowo-produkcyjnych.

W warsztatach szkoleniowo-produkcyjnych prowadzimy naukę zawodu, jak również realizujemy produkcję wyrobów i części dla wielu odbiorców krajowych i zagranicznych.
Przykładowe wyroby to: gwinciarki stołowe, filtry magnetyczne i bibułowe oraz szeroka gama wyrobów dla przemysłu okrętowego oraz energetycznego.
Nasze atuty to własne ośrodki szkoleniowe, doświadczona kadra pedagogiczna, bank programów kształcenia, materiały pomocnicze i podręczniki oraz ustawicznie podnoszony poziom pracy dydaktyczno-wychowawczej w szkołach i na kursach. Obiektywnym świadectwem wysokiej jakości kształcenia jest posiadany certyfikat zgodności z normami ISO serii 9000, a także akredytacja przyznana przez Pomorskiego Kuratora Oświaty.
Najcenniejsze jest dla nas zadowolenie absolwentów kursów i szkół, których ukończenie otworzyło im nowe perspektywy zawodowe. Rocznie kształcimy ok. 10 000 osób rekrutujących się głównie z wolnego naboru, zakładów pracy i instytucji, a także bezrobotnych skierowanych przez urzędy pracy. Aktualnie Zakład znacząco wzmógł swoją aktywność skierowaną na pozyskiwanie funduszy europejskich na działania edukacyjne.

ZDZ W Słupsku jest zainteresowany współpracą w zakresie szkoleń z przedsiębiorstwami i samorządem gospodarczym, m.in. za pośrednictwem sieci KIGNET.

 budynek główny Zakładu Doskonalenia Zawodowego

Ośrodek kształcenia spawaczy

76-200 SŁUPSK
ul. Szczecińska 57
tel./fax: 59 845 27 27 w. 420
e-mail: oks@zdz.slupsk.plJest to specyficzna placówka albowiem specjalizuje się w trzech rodzajach szkoleń:

 • kursy spawania,
 • kierowca wózków jezdniowych,
 • kursy budowlane


Kursy spawania są organizowane pod merytorycznym nadzorem Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach.

Od 01 września 2007r. został wprowadzony nowy podział kursów
i uzyskiwanych po nich uprawnień spawacza:

 • spawacz spoin pachwinowych blach
 • spawacz spoin czołowych blach
 • spawacz spoin czołowych rur.

W każdym z w/w modułów prowadzone są szkolenia różnymi metodami w zależności od potrzeb słuchaczy i rodzaju uprawnień jakie chcą uzyskać. Najpopularniejsze metody spawania to:

 • metoda MAG,
 • metoda TIG,
 • metoda MIG.

Zajęcia praktyczne odbywają się na własnej czterostanowiskowej bazie atestowanej przez Instytut Spawalnictwa. Kursy kończą się egzaminem przeprowadzanym przez Komisję, której przewodniczący jest osobą posiadającą licencję nadaną przez Instytut Spawalnictwa w Gliwicach.

Kursy dla kierowców wózków jezdniowych są organizowane przez OKS w oparciu o program opracowany przez Ośrodek Doskonalenia Kadr w Mysłowicach nadzorowany przez Ministra Gospodarki. Program ten wraz z upoważnieniem do prowadzenia tego rodzaju kursów ZDZ otrzymał w roku 1999 (wykaz firm uprawnionych do prowadzenia szkoleń „kierowca wózków jezdniowych” poz. 3). OKS posiada własną bazę do prowadzenia zajęć praktycznych.

Kursy budowlane - są to różnego rodzaju kursy jak np.: murarz, tynkarz, posadzkarz, glazurnik, nowoczesne technologie ocieplania budynków itp. Kursy są realizowane na własnym poligonie budowlanym a zajęcia są prowadzone przez osoby o wysokich kwalifikacjach zawodowych.

 
Online: 5

Odwiedzin dzisiaj: 87
Wyświetleń dzisiaj: 283
Odwiedzin: 826331
Wyświetleń: 2020276
copyright 2008 © ZDZ Słupsk